Майнинг криптовалют на Энергоатоме — хорошая инициатива. Нет никаких спекуляций

Якщо пішла така жара по майнінгу крипти на атомних станціях, то я і скажу. На правах людини, яка брала участь в побудові декількох криптоферм, 

Передісторія наступна. В.о. міністра енергетики ольга Богуславець доручила розглянути можливість майнінгу крипти на атомних станціях. Бо як відомо АЕС простоюють і мають надлишок потужностей.

З плюсів.

Технологічно це не проблема. Сучасне обладнання може включатися і виключатися за хвилину. Відповідно майнінгом можна згладжувати будь-які коливання споживання та генерації.

Причому мегаоперативно буквально миттєво. Саму ферму на 100 МВт при отриманні всіх дозволів можна побудувати за 6-8 місяців. Інвестиції порядку 1 млн. на 1 МВт. Тому з технологічного боку ініціатива правильна.

А тепер пішли нюанси.

В 2014 році Україна була світовим лідером майнінгу та мала на піку до 30% ринку. Але стався доблесний рейд СБУ щодо захисту національної безпеки.

А причетних до майнінгу ІТшників запакували як учасників фінансування тероризму. Після цього особливого бажання мати справу з державою Україна у продвинутих майнерів нема.

Більш того вони роз’їхалися по світу і побудували подібні центри в Грузії, Канаді, Фінляндії, Азербайджану та інших країнах.

Хоча в 2016-2017 роках з ідеєю зробити майнінгу на АЕС зверталися до тодішнього президента Порошенко. Але він відповів, що влазити в це не хоче, бо американці відіб’ють руки.

Просто екс-президент тоді ще не знав, що амерікоси самі помайнити в себе не проти

Еще по теме

Понравилась новость? Поделитесь ею с с вашии друзъями!:

Leave a Reply

LinkedIn
Share
Instagram
Telegram